חיפוש

מגזין סיגמא

כתבה מתוך TheMarker (עדי ארצי שלו בשיתוף סיגמא)

שוק העבודה בענף הניקיון בארץ סובל ממחסור חמור של עובדים, אבל קובי עיני, מנכ"ל שותף בחברת סיגמא חוזה מהפכה בענף. "יש בעיה לגייס עובדי ניקיון טובים והמחסור בכוח אדם, מזיז את גלגלי החדשנות. ברגע שאנחנו נדחפים לקיר מתחילה היצירתיות ויחד איתה הייעול שבא לידי ביטוי הן בפן הכספי והן בטיב הניקיון"

חברת סיגמא חומרי ניקוי וציוד מקצועי בע"מ, מתמחה בייבוא ציוד ניקיון וחומרי ניקיון, ומספקת שירות ללקוחות גדולים ובולטים במשק הישראלי. החברה, בבעלותם של קובי עיני ויעקב מועלם מייבאת מוצרים המהווים פריצת דרך של ממש בעולם הניקיון, ומאפשרים לחסוך זמן ומשאבים המושקעים במשימות הניקוי השונות. אז איך מכונות שטיפה ומכונות פוליש יכולות לחסוך בזמן יקר ולצמצם את מכסת עובדי הניקיון? וכיצד שואבי אבק ומכונות לניקוי שטיחים הצילו בתי מלון משיפוץ כללי?

כל התשובות בכתבה הבאה: כולנו אוהבים להיכנס לקניון נקי, למשרד מצוחצח ולשירותים ציבוריים בוהקים, אבל מסתבר, שהיום, יותר מתמיד קשה למצוא עובדים שידאגו לכך. "בשנתיים האחרונות יש בעייתיות בתחום הניקוי. זה מתבטא בעיקר בחוסר כוח אדם", אומר קובי עיני, קובי עיני, מנכ"ל שותף בחברת סיגמא ומפרט, "בנוסף, אחרי השבעה באוקטובר יש פחות דרישה לעובדים מהשטחים, והקושי בגיוס עובדים התגבר. המצב כרגע הוא שחברות יהיו חייבות להתייעל ולהכניס יותר טכנולוגיה. אם במפעל של חברת ניקיון היו חמישים עובדים ומצבת כ"א ירדה ל 30- , צריך לתת להם מיכון וכלים חדשניים, ויכול להיות שזה מה שידביק את הפער. לכן, אנחנו דוחפים לתחום החדשנות, אנחנו נדרשים לתת פתרונות של ציוד מתקדם, נוח, רובוטיקה, וכל זה על מנת לכסות פערים של כ"א ולנסות לתת לעובדי הניקיון את הכלים הטובים כדי למקסם את הזמן שלהם. די עם סמורטוטים וקרצוף שירותים, יש מכונות שעושות את זה. אנחנו מתייחסים לעובדי ניקיון כמו שמתייחסים לעובדים בהייטק, וחושבים מה לעשות כדי לגרום להם להישאר בעבודה ולהיות מרוצים. היום יש לעובדים כמה שיותר כלים שיהיה להם נח, פחות מאמץ וסביבה נעימה. הטכנולוגיות החדשות והייחודיות – זה מה שעושה את השינוי".

"תם העידן שבו מישהו עובר עם סמרטוט, ואנחנו מקבלים מסדרון שנראה נקי, היום אנחנו מדברים על מכונה קטנה שעוברת בכל פינה, ונוהג אותה עובד אחד. אנחנו יודעים בוודאות שכל פינה מצוחצחת"

הסמרטוט יוצא – הרובוט נכנס, וכולם מרוויחים

"תם העידן שבו מישהו עובר עם סמרטוט, ואנחנו מקבלים מסדרון שנראה נקי, היום אנחנו מדבורים על מכונה קטנה שעוברת בכל פינה, ומפעיל אותה עובד אחד. אנחנו יודעים בוודאות שכל פינה מצוחצחת. בסוף כולם ירוויחו מזה, חברות הניקיון לא יאלצו לשלם 50 משכורות, הן תשלמנה לפחות אנשים ויוכלו לתת להם גם מענקים. המנקה עולה במעלית ונוהג במכונה בנוחות ובקלות ואינו נדרש לעבוד עבודה פיזית קשה. גם עליות התפעול של הלקוח שמעסיק את חברות הניקון ירדו. חבורת הניקיון יתעסקו עם פחות כ"א ויותר טכנולוגיה – מרווחים פה גם התייעלות וגם איכות ניקיון טובה יותר. המחסור בכ"א, מזיז את גלגלי החדשנות. ברגע שאנחנו נדחפים לקיר מתחילה היצירתיות".

 

רובוטים שהפכו לאטרקציה

כבר היום החלו הרובוטים להחליף את בני האדם במשמרות הלילה הפחות נעימות. "פרוייקט מיוחד מתקיים במרכזית המפרץ בחיפה," מציין עיני ומבאר, "חברת נכסי אריאל מחזיקה את מרכזית המפרץ. מדובר בקומפלקס יפה ומתקדם, בן שלושה מפלסים המנוקה היום על ידי רובוטים! אבל נתחיל מההתחלה, פנה אליי מנכ"ל התחנה ואמר, 'תראה קובי, נמאס לי, קשה לגייס אנשים שיסכימו לעבוד בלילה. אני רוצה שינוי'. וכך, בשיחה אחת נקבע תאריך יעד, שב 1.7.23- תכנס רובוטיקה לניקיונות הלילה. מאז, כבר שנה וחצי שהמתחם הענק הזה מנוקה על ידי שלושה רובוטים, באופן אוטונומי לחלוטין. הרובוטים החליפו למעשה את מערך משמרת הלילה שקשה היה כאמור לגייס עבורו עובדים. מדובר פה על עלות מעביד של 40,000 ₪ לחודש חיסכון של עלויות שכר עובדים. אחרי שנתיים מדובר על 600,000 ₪ חיסכון. גם לא הפרשנו להם מעניקים ומתנות לחג, הם גם לא יצאו לחופשות ולקחו מחלה. עלות ההטמעה של הרובוטים כבר חזרה מזמן ללקוח". עוד הוסיף וציין: "הרובוטים הפכו לסוג של אטרקציה בתחנה, הילדים מצטלמים איתם, יש רובוט שמטאטא הכול ועוד שניים שמבצעים את השטיפה, אחד בתוך הטרמינל והשני בחוץ. אחרי זה אנחנו נכנסים עם ציוד של ניקוי שירותים, סמי רובוטיקה, העובד מקבל מכונה מאפשרת הקצפה, שטיפה, חיטוי ושאיבה, כמעט כמו אצל רופא שיניים. השלב הבא זה רובוטיקה שמנקה את השירותים לגמרי לבד. אנשים לא רוצים להתלכלך, אבל מאוד מעוניינים שעדיין יהיה נקי".

הליכה של קילומטרים ביום

המכונות היום מאפשרות לעובדים לבצע את העבודה שלהם ביתר נוחות, וזה יכול לחסוך להם הליכה של קילומטרים רבים ביום. "אם ניקח לדוגמא אולם ספורט של  60X60 מטרים, מכונה תצטרך 60 פעמים של הלוך חזור כדי לנקות את כולו. לבן אדם מדובר ב 3.5- קילומטרים של הליכה. היום, אם יש לך עובד ניקיון אתה חייב שיהיה מרוצה. בסביבת העבודה הזאת אנחנו יכולים לספק כלים נוחים, ולדרוש מהעובד כמה שפחות מאמץ. היום העובדים מתייחסים למכונה כרכב תפעולי. סביבת העבודה בפכה נוחה וקלה עבור העובד והניקוי מתבצע באופן מקצועי". גם שוק בתי המלון הוא יעד שיווקי, "בתי המלון עד היום בתפוסה מלאה עקב המפונים. אנחנו זומנו על ידי רשת דן לפתור בעיה אקוטית", אומר עיני, "המפונים שהתאכסנו בבית המלון נאלצו להיכנס עם חיות המחמד לבתי המלון, וכשהם יצאו, גילו בבתי המלון בעיות של ריח, צואת כלובים ושתן – מה שהביא את החדרים להיות בלתי ניתנים לשיווק תיירותי. אנחנו מתמחים בפתרונות ניקוי יחודיים ומתקדמים, הסתייענו במכשור ובחומרים שמתאימים לחיטוי וניקוי, וזה פתר את בעיית השטיחים, לא היה עוד צורך בהחלפתם ובשיפוץ מסיבי לחדרים". בסיגמא עובדים עם החברות הגדולות בשוק, כמו: אלקטרא FM , טווס, מיכלול ודינמיקה ומספקים להם ציוד שמשנה את חוקי המשחק. "אנחנו עובדים עם מפעלים, תעשייה, חברות ניהול של מבונים, בתי חולים, ויכולים להציע להם 3 מכונות שטיפה שיפצו על חוסר בעובדים. זה שוק משוגע, והכל דינמי, יש עוד למה לצפות".

מכונות שטיפה המיועדות לשימוש מקצועי הן מכשירים חזקים ויעילים הנותנים מענה לדרישות הניקיון של שטחים גדולים בבתים, עסקים ומוסדות. מכונות אלו בעלות קיבולת גבוהה ורכיבים ברמה תעשייתית, מה שמבטיח שהן יכולות להתמודד עם שטחים גדולים של רצפה ושטיחים על בסיס יומי. הן מצוידות בתכונות מתקדמות הניתנות לתכנות, המאפשרות למשתמשים להתאים אישית את מחזורי הניקיון על סמך סוג הריצוף ורמות הלכלוך.

מכונה לשטיפת למגוון שימושים וחללים

הבנייה העמידה והממשק הידידותי למשתמש הופכות את מכונות השטיפה לקלות לתחזוקה ולתפעול, ומבטיחות ביצועים אמינים ועקביים גם בהגדרות המסחריות התובעניות ביותר. בין אם נעשה בהם שימוש בבתי מלון, בתי חולים, מגרשים או מפעלים מסחריים אחרים, מכונות שטיפה מקצועיות ממלאות תפקיד הכרחי בייעול פעולות הניקיון ושמירה על סטנדרטים גבוהים של ניקיון והיגיינה.

ניקוי ריפודים הוא משימה חיונית הכוללת הסרה קפדנית של לכלוך, כתמים ואלרגנים ממשטחי הבד או העור של רהיטים, החייאת מראהו והארכת אורך חייו.

התהליך מתחיל בדרך כלל בבדיקה יסודית כדי לזהות את סוג הריפוד וכל דרישות ניקוי ספציפיות. שימוש בחומרי ניקוי וטכניקות מתאימים, כגון ניקוי בקיטור או הברשה יבשה, מבטיח הסרה יעילה של לכלוך ומזהמים תוך שמירה על שלמות החומר.

מוצרי ניקוי ריפודים מקצועי במשווק על ידי חברת סיגמא לא רק משפר את המשיכה האסתטית של רהיטים אלא גם תורם לסביבת מגורים בריאה יותר על ידי ביטול אבק, שערות של חיות מחמד ואלרגנים אחרים שעלולים להצטבר עם הזמן.

1. לשאוב אבק ולכלוך בשואב אבק
2. לנגב את הריפוד עם מטלית לחה
3. להשתמש בחומר E-672
4. בצע בדיקת יציבות צבע לפני תחילת העבודה
5. לא להשתמש על זמש, עור סינתטי ועור לא מעובד
6. בדוק את החומר על עור לבן שעלול לקבל הצהבה קלה
7. שים בקלות ובצורה שווה ונגב עם מגבת לבנה עדינה.
8. לניקוי אזורים קטנים עדיף לרסס ישירות על המגבת

1. ההוראות מתייחסות לנקוי ריפוד בד (אך לא משי)
2. שאב את הכסא עם שואב.
3. E-840 מסיר מסטיק זפת, איפור. להסרת מסטיק, חורר את המסטיק לאורכו בעזרת מכשיר חד (רצוי סכין), שים את החומר והמתן כמה דקות, גרד את המסטיק בעזרת הצד הכהה של הסכין עד להוצאתו מהשטיח.
4. S-789 לבעיות אוכל ושתייה קשים ערבב 15 מיל חומר עם ליטר מים חמים. יש להשתמש בחומר תוך 30 דקות.
5. רסס את החומר על הריפוד עד כדי הרטבה.
6. החדר את החומר ע"י הברשת הריפוד מברשת רכה (שער טבעי).
7. המתן כ – 7 דקות.
8. B-148 פרי ספריי (ריסוס מקדים / מרקח) להסרת שומנים וסימני ידיים ועור ערבב 100 מיל לליטר מים חמים
9. רסס את החומר על הריפוד עד כדי הרטבה.
10. החדר את החומר ע"י הברשת הריפוד מברשת רכה (שער טבעי).
11. B-145 ערבב 15 מיל חומר לכל 1 ליטר מים חמים.
12. הכנס את החומר למיכל מ.הזרקה.

שטיחים הם פריט עיצובי וניתן למצוא אותם בבתים, משרדים ועוד המון מקומות. בנוסף לכך ששטיחים יכולים לשדרג את המראה של חללים שונים שבהם הם נמצאים, שטיחים גם דורשים תחזוקה וניקיון באופן קבוע כדי למנוע הצטברות של אבק, לכלוך וריחות. באתר סיגמא ישראל תוכלו למצוא מגוון מכונות שמיועדות לניקוי שטיחים ובנוסף גם מידע מקצועי ומועיל אודות ניקיון של שטיחים.

ניקוי יבש עם כרית לשימוש בשטיח תוך 20 דקות מסיום העבודה
 

ניקוי שטיח בשיטה יבשה ומהירה (כרית) בפרוזדור / חדרים / משרדים

1. שאב את השטיח עם שואב חובט.

2. E– 840 מסיר מסטיק. חורר את המסטיק לאורכו בעזרת מכשיר חד (רצוי סכין), שים את החומר והמתן כמה דקות, גרד את המסטיק בעזרת הצד הכהה של הסכין עד להוצאתו מהשטיח.

3. כרית CN-3412 . לרסס את החומר S – 709 על הכרית ע"מ שתהיה לחה לפני תחילת העבודה. שים לב באיזה צד של הכרית ספגת את החומר S-709.

4. רסס S-709 על השטיח ושפשף עם מכונת קרצוף במידה והלכלוך קשה או עם מ.קרצוף וכרית לספוג את הלכלוך. סיום שלב א'.

5. ערבב 20 מיל חומר B-109 לליטר מים, רסס על השטיח לנטרול.

6. הכרית מאפשרת ניקוי שטח של כ – 70 מ"ר בכל צד (סה"כ 140 מ"ר) אולם, להמשך העבודה ניתן לשטוף את הכרית בדלי עם 6 ליטר מים וחומר B-109 בדילול 20 מיל חומר לליטר מים. לאחר השטיפה עם החומר B-109 סחוט את הכרית היטב כך שלא תטפטף, אין צורך בייבוש לחלוטין,

7. המשך את העבודה לעוד (140 מ"ר). ניתן לחזור על הפעולה מספר פעמים.

8. בסיום העבודה כבס את הכרית במכונת כביסה

ניקוי שטיחים בדרכים אלטרנטיביות ושימוש בתמיסות נכונות
 

תמיסות ודרכים אלטרנטיביות כותנה לבנה

תחילה יש להתיז S-709 ולשפשף במברשת ידנית, לשטוף עם B-109 ע"מ לנטרל. לערבב שמפו B-105 במים חמים עם B-151, ליצור קצף כבד באמצעות ספוג או מברשת שיער טבעי. למרוח את הקצף על השטיח. (נשתמש בכפפות מגן) ולהשאיר לייבוש. טיפול בריחות ובקטריות

יש לעיין בלוחות מידע של מוצרי Prochem לרענון, בישום וחיטוי. לחיטוי יש להשתמש בחומר B-125 כפי שמתואר. במקום שדרוש ניקוי, יש להשתמש ב- B-109 או S-777 אשר שניהם טובים עם B-125. בבעיות ריח שחדר עמוק לשטיח כגון: עשן או שתן יש להשתמש ב-A-222 אשר ניתן לערבב עם חומרי ניקוי. כתמים קשים – חלבונים, מזון, שתייה וכו'

יש להתיז בכבדות עד כדי הרטבה B-144 ולפזר על שטח רחב. נעבוד עם מברשת לניקוי כתמים ונשטוף ע"מ לנטרל בעזרת B-109 ע"י שימוש במכונת הזרקה. יש לעבור שוב מספר פעמים בעזרת שואב ע"מ ליבש.
כתמי צבעי מאכל שלא ניתן להסיר בעזרת השיטה הנ"ל, ניתן לטפל ב-E-400. להשתמש בהתאם להוראות ולהשאיר לייבוש. כתמי השחמה

כתמים שלא שלא הוסרו במלואם לאחר שימוש ב- B-144 כגון יוטה, קפה, תה, צבעי לטקס (לא שתן), ניתן להסירם עם תערובת B-151 ו B-162, באמצעות ספוגית ספוגה בחומר שתונח על הכתם ולאחר מכן תוחדר באמצעות מברשת שיער טבעי. פעולה זו תעשה לאחר הניקוי , נפזר את התערובת על 2-3 מ"ר. אין לשטוף ויש להשאיר לייבוש. אין להשתמש בתערובת על צבעי שטיחים כהים. יש להשתמש בתערובת תוך 30 דקות מעת הכנתה (ראה שיטה 5 ). ניתן להשתמש בחומר B-175 ובחומר B-105 באותה צורה. במקרים קשים ביותר של קפה או תה להסרה מצמר או ניילון, ננסה את השיטה הבאה:- נשתמש בחומר B-175 לא ממהול על מגבת לבנה ונקיה (בכמות קטנה כמו על פד), נשתמש בכפפות, ננגב בזהירות את הכתם ללא הרוויה. אין להרטיב ע"י סחיטת המגבת. נשאיר לייבוש. אם חל שיפור נחזור על הפעולה עד להסרה סופית של הכתם. אנטי קצף

חומר חדש S-762 נכניס למיכל הריקון היכן שמתעורר הצורך בעיקר בעקבות שאריות חומר מקציף מטיפול קודם.

שיטות וטכניקות של ניקוי ידני

יהיו מספר אזורים אשר יש לנקותם ידנית כגון: שולי השטיח, מדרגות, סימני שוליים, שטיחונים קטנים ואזורים קבועים מתחת לרהיט כבד.

שולי שטיחים : במצבים קיצוניים בין שטיחים נקיים ולא מלוכלכים בכלל לבין מאוד מלוכלכים – הלכלוך נגרם מעבר אוויר קר ומלוכלך מתחת לרצפה אל חדר חם אשר לא רק שיהיה קשה להסיר, אלא ידרוש עבודה אינטנסיבית .

יש לטפל בצורות הבאות הבאה:

אם האזור נקי יחסית וללא לכלוך בולט נשתמש במכונת ההזרקה להזרקת החומר שבמיכל בכמות מתונה ונמרח את החומר ידנית באמצעות ספוג ונשאב עם מכונת ההזרקה.

במקרה של לכלוך רגיל עד כבד כתוצרה מזרימת אוויר מלוכלך יש להתיז תחילה S-709 או S – 710 מגובה של 20 ס"מ. לשפשף בעדינות בעזרת מברשת יד (ניילון) ולשטוף עם מכונת הזרקה.

במקרה של לכלוך כבד מאוד כתוצאה מזרימת אוויר מלוכלך יש להתיז תחילה S-709 מגובה 20 ס"מ עמוק לתוך הכתם שבשטיח. נחדיר היטב לתוך הניצות, תוך כדי שפשוף מעבר לשולי הכתם. נשתמש במגבת לבנה עטופה סביב 2 אצבעות ע"מ לספוג הכתם החום מהשטיח. נשטוף עם מכונת הזרקה/שאיבה. אם יש צורך נחזור על התהליך.

שטיחים המונחים על "רצפות צפות"
שטיחים המונחים על רצפות צפות בשיטת המתיחה (נמצא בחדרי מחשבים) נוטים לצבור כתמי לכלוך כתוצאה מזרימת אוויר מלוכלך המגיע מתחת לרצפה הצפה במקרים בהם לא הונחה שכבת איטום (כגון; נייר איטום) במטרה לאטום זרימת האוויר.
גם אם נצליח להסיר את הלכלוך לחלוטין (מה שיכול להיות קשה ביותר), הוא ישוב ויצוץ אם לא יונח נייר איטום אחרי הניקוי. נבצע תהליך ניקוי כפי שהוסבר לעיל. מדרגות

סדר פעולות
1. יש לשואב מלמעלה כלפי מטה ע"מ להסיר את האבק. החלק התחתון בד"כ מלוכלך יותר בגלל הקרבה לפני הקרקע . נבריש ידנית כדי לשחרר את ניצות השטיח אם יש צורך.
2. נתיז תחילה S-709 (נרכז את החומר במרכז המדרגה ומבלי להרטיב יתר על המידה את הקצוות). לאחר מכן נשפשף ידנית באמצעות הכלי הידני של מכונת ההזרקה/שאיבה, נשטוף את הלכלוך שהשתחרר ע"י תנועות לצדדים לרוחב המדרגות נגד כיוון הניצות של השטיח.
3. ננג ב עם מגבת לבנה לרוחב המדרגות כדי להשכיב את ניצות השטיח.
4. נשלים תהליך 2-3 לכל מדרגה עד שנסיים. בד"כ החלק המאונך של השטיח על המדרגה מצריך רק התזה מוקדמת ואח"כ ניגוב במגבת לבנה. שטיחונים

מנקים בדרך כלל ידנית בעזרת S-709, מכונת הזרקה וכלי ידני כאשר במיכלB-109 . כך הנגיעה בשטיחון תהיה רכה לאחר הייבוש.

לאחר שאיבת אבק, נבצע ריסוס מוקדם עם S-711 רוב שטיחים אלו עשויים מצמר או תערובת עשירה בצמר, וזה כולל את רוב השטיחים המזרחיים כמו הפרסי, ההודי (שיער), סיני, טורקי ואת כולם ניתן לנקות כפי שתואר לעיל בתנאי שבידנו שואב אבק מתאים לנקות אזורים קטנים לרוחב.

חלק מהשטיחים הפרסיים והסיניים היקרים עשויים ממשי (מבחן הבעירה יוכיח זאת), אם אמנם כך הוא, עלינו לנקות רק בחומר ניקוי יבש B-140 אם אין ברשותנו מכונה לניקוי יבש נוכל להתיז מהחומר על השטיח, לשפשף אל תוך ניצות השטיח ולנגב בעזרת מגבת לבנה או להשתמש במכונת קרצוף עם כרית ע"מ לספוג את הלכלוך. טיפולים מיוחדים וטיפולי הגנה

לכל הטיפולים הנוספים של Prochem הנמצאים תחת הכותרת של טיפולים מיוחדים וטיפולי הגנה מכנה משותף אחד; את כולם יש לרסס תחילה ולהחדיר לעומק השטיח בעזרת מברשת מיוחדת.

כמו-כן, הכרחי לנקות את השטיחים לפני הטיפולים המיוחדים וטיפולי הגנה. פעולות הניקוי יעשו עפ"י שיטות ודרכי הניקוי שהכרנו. ברם, ברב המקרים נדרש לטיפולים מיוחדים וטיפולי הגנה של שטיחים מסיבים טבעיים בהם קיימת בעיות דימום, השחמה וכו' ולכן נפעל לניקויים עפ"י דרך – 5 ג' עמ' 64.

מאידך, שטיח פוליפרופילן לדוגמא, אינם מאפשרים טיפולי הגנה . כמו כן, יש לוודא טרם התחלת טיפול הגנה באמצעות בדיקה על שטח קטן, האם לא נוצרת בעיה של שינוי בגוון או צבע דרך שימוש לדוגמא בחומר B-129

ניקוי שטיח במסעדה עם כתמי אוכל , שתייה ושומנים קשים
 
הוראות לניקוי שטיח במסעדה, פרוזדור ומשרדיםמסעדה
1.1 שאב את השטיח עם שואב חובט.
1.2 שימוש במסיר מסטיק E- 840 . חורר את המסטיק לאורכו בעזרת מכשיר חד (רצוי סכין),
שים את החומר והמתן כמה דקות, גרד את המסטיק בעזרת הצד הכהה של הסכין עד להוצאתו מהשטיח.
1.3 ערבב 15 מיל חומר S-789 עם ליטר מים חמים. יש להשתמש בחומר תוך
30 דקות.
1.4 רסס את החומר על השטיח עד כדי הרטבה.
1.5 החדר את החומר ע"י הברשת השטיח עם מכונת קרצוף.
1.6 המתן כ 7 דקות.
1.7 S-776 ערבב 15 מיל חומר לכל 10 ליטר מים חמים.
1.8 הכנס את החומר למיכל מ.הזרקה.
1.9 הזרק ושאב.
1.10 B– 109 ערבב 20 מיל חומר לליטר מים, רסס על השטיח לנטרול.פרוזדור / חדרים / משרדים
2.1 שאב את השטיח עם שואב חובט.
2.2 מסיר מסטיק E– 840 . חורר את המסטיק לאורכו בעזרת מכשיר חד (רצוי סכין),
שים את החומר והמתן כמה דקות. גרד את המסטיק בעזרת הצד הכהה של הסכין עד להוצאתו מהשטיח.
2.3 שימוש בכרית CN-3412 . יש לרסס את החומר S-709 על הכרית ע"מ שתהיה
לחה לפני תחילת העבודה. שים לב באיזה צד של הכרית ספגת את החומר
S-709.
2.4 S-709 רסס על השטיח ושפשף עם מכונת קרצוף במידה והלכלוך קשה
או עם מ.קרצוף וכרית לספוג את הלכלוך. סיום שלב א'.
2.5 B-109 – ערבב 20 מיל חומר לליטר מים, רסס על השטיח לנטרול.
2.6 הכרית מאפשרת ניקוי שטח של כ 70 מ"ר בכל צד (סה"כ 140 מ"ר) אולם,
להמשך העבודה ניתן לשטוף את הכרית בדלי עם 6 ליטר מים וחומר
B-109 בדילול 20 מיל חומר לליטר מים. לאחר השטיפה עם החומר
B-109 סחוט את הכרית היטב כך שלא תטפטף, אין צורך בייבוש לחלוטין,
המשך את העבודה לעוד (140 מ"ר). ניתן לחזור על הפעולה מספר פעמים.
בסיום העבודה כבס את הכרית במכונת כביסה

ראו בתמונות מעלה

שטיחים מוצפים או רטובים

1. נשאב עודפי מים מהר ככל האפשר בעזרת מכונת השאיבה. זהירות! אין להציב את המכונה בתוך המים למניעת סכנת התחשמלות.

2. נבדוק את מבנה וסוג השטיח.
2.1. אם השכבה התחתונה היא שכבת יוטה, יש צורך לקבע את השטיח שלא יתכווץ.
2.2. אם פני השטיח עשויים מניילון, צמר, כותנה או ראיון (Rayon) נפעל באופן הבא:
2.2.1 נסחט את עודף המים בעזרת מכבש לחץ, ונחזור לשאוב את המים.
2.2.2 נשטוף את השטיח עם מכונת ההזרקה/שאיבה בשיטה המקובלת עם חומר B-109 כדי למנוע השחמה ודהיית צבע.
2.2.3 נדאג לחימומם החדר.
2.2.4 נפתח חלונות לצורך אוורור.
2.2.5 נשתמש במייבש טורבו מתחת או מעל השטיח.
2.2.6 במקרים קשים נשתמש במייבש לחות ונשאיר כל עוד נותרה לחות בחדר.

3. נבדוק את סוג הרצפה וכיצד מחובר אליה השטיח.
3.1. אם שכבת היסוד של השטיח רטובה יש להסיר את השטיח ולזרוק אותו.
3.2. אם שכבת היסוד הוא גומי ניתן לייבשו ולהחזירו לאחר טיפול להסרת עודף המים.
3.3. אם היסוד הוא עץ יש להסיר את השטיח ושכבת היסוד, כדי לבדוק את רמת החדירה של המים לעץ ולאפשר לעץ להתייבש.
3.4. יש לטפל בשטיח שהוסר לפני החזרתו למקומו. השארת השטיח רטוב וללא טיפול לזמן ארוך תגרום להתכווצותו.

4. לאחר שאיבת עודפי מים נשטוף באמצעות מכונת ההזרקה/שאיבה בחומר B-109 ו
B-125. פעולה זו תמנע אפשרות דימום צבע, דהיית צבע והתפשטות בקטריות.

טיפול בבעיות מיוחדות בשטיח עקב ריחות ממקורות שונים
 

טכניקות מיוחדות לשטיחים בעלי בעיות מיוחדות – סילוק ריחות

ניקוי / סילוק עקבות עשן
נשתמש בחומר A-222 בתמיסת הניקוי.

ניקוי / סילוק עקבות פיח
שאיבה מוגברת וריסוס מוגבר של S-709. שטיפה במכונת הזרקה/שאיבה עם חומר S-777.

ניקוי / סילוק עקבות טחב, רקבובית, בקטריה, עובש
ננקה את השטיח באמצעות שטיפה במכונת הזרקה/שאיבה שטיפה עם חומר B-109 או בחומר S-777 כחומר ניקוי יחד עם B-124. לחילופין ניתן לרסס עם B-125 לאחר השטיפה במכונת ההזרקה/שאיבה עם B-109 אוS-777 .

ניקוי / סילוק ריח צמר
נשתמש בחומר B-124.

ניקוי / סילוק עקבות שתן
ננקה עם מכונת הזרקה/שאיבה עם B-109 את האזור ולאחר פעולת הניקוי נרסס בצורה מסיבית על כתם השתן חומר B-153 ונשאב עם מכונת ההזרקה/שאיבה. נרסס שוב ריסוס קל ונשאיר את החומר לייבוש.

ניקוי / סילוק עקבות קיא
נרסס עם מרסס יד חומר B-144 עד להרטבת האזור. נשטוף עם מכונת ההזרקה/שאיבה בחומר B-109. ונשאיר את השטיח לייבוש. במידת הצורך, יש לחזור שוב על אותה פעולה.

 

ניקוי מערכות מיזוג אוויר – מבוא

תעשיית איכות אוויר במבנים ממשיכה ללמוד על הבעיות הקשורות באיכות הסביבה במקומות סגורים בהם אנו חיים ועובדים. כיום קיימות בעולם הגדרות, כגון "תסמונת מחלות מבנים" ומשברים, כגון מחלת הליגיונרים, שגרמו להעלאת המודעות לבעיות והשפעתם על בריאותנו. כיום ידוע שמערכות מיזוג האוויר קירור/חימום מהוות מוקד לפגיעה בבריאות הציבור.

מחקר הסוכנות להגנת הסביבה בארה"ב E.P.A – Enviromental Protection Agency קובעת, שרמת הזיהום אליה נחשפים האדם ובע"ח במקומות סגורים גבוהה בממוצע פי 2 עד פי 5 (!) ביחס לרמה המקבילה במקומות פתוחים. במחקר אף נמצאו מקרים בהם רמת הזיהום הייתה גבוהה פי 100.

מחקרים שביצעה American Lung Association מצביעים על כך, שבני אדם נמצאים במקומות סגורים 90% מהזמן. אי לכך, רמת הסיכון של בני אדם ובע"ח לחלות במחלות שונות הינה גבוהה במיוחד במקומות כאלה ביחס למקומות פתוחים. דבר זה כמובן משפיע ישירות על בריאותם של אנשים צעירים, מבוגרים, חולים כרוניים ובמיוחד אלה הסובלים ממחלות דרכי הנשימה ולב.

לפי מחקרים ארוכי טווח של American College of Allergists נמצא, כי 50% מכלל המחלות נגרמות או מחמירות כתוצאה מזיהום מערכות מיזוג אויר.

מצב תעלות מיזוג אויר ללא טיפול

סיגמא מנקה מערכות מיזוג אויר מרכזיות בשיטה חדשנית ומקיפה

בניגוד לחברות אחרות, המנקות תעלות של מערכות מיזוג אויר מרכזיות בשאיבה רגילה, אנו מחדירים לתעלות מיזוג האויר מערכת המנקה ומקרצפת את דפנות התעלות ובמקביל שואבות את החומר המקורצף החוצה.

הפעולה מלווה בפיקוח של מערכת טלוויזיה במעגל סגור, המפקחת אחרי ביצוע הניקוי בכל שלב על מנת לוודא ביצוע מושלם של תהליך הניקוי לכל אורך הטיפול.

ניקוי תעלות מיזוג אוויר – סרטוני הדגמה:
לסרט 1 בתנובה רחובות לחץ כאן
לסרט 2 בתנובה רחובות לחץ כאן
לסרט 1 בי"ח איכילוב לחץ כאן
לסרט 2 בי"ח איכילוב לחץ כאן
לסרט 3 בי"ח איכילוב לחץ כאן
לסרט 1 אל על לחץ כאן
לסרט 2 אל על לחץ כאן
לסרט 3 אל על לחץ כאן
לתמונות מעבדות מקורות צפון לחץ כאן
 
המחלקה הימית החלה בעקבות בקשות של חברים העוסקים בתחום למתן פיתרונות ניקוי תת מימיים.קובי עיני, צולל ותיק מזה 22 שנה המשמש כצולל מקצועי העומד בראש הצוות מספר:.
"הים מלווה אותי מילדות ולא היה קשה להפוך אותו לעניין מקצועי. וכאשר פנו אלי מועדוני צלילה
וחברות שעוסקות בתחום הצלילה נרתמתי ומצאתי פתרונות ניקוי מקצועיים וטובים."
מכיוון וחברת סיגמא עוסקת שנים בתחום הניקוי, שילבנו את ידע הניקוי רב השנים מתחום הניקוי היבשתי ופשוט הורדנו אותו מתחת למים.
בין מגוון מוצרי החברה אפשר למצוא:
– מכונות שטיפה תת ימיות בלחץ
– מכונות לניקוי תת-ימי חול
– חומרי איטום וצביעה תת ימיים
– אביזרים לניקוי מיכלי צלילה

המלצות להחזקה יומית למכונת שטיפה אוטומטית מצבר / כבל

הוראות אחזקה למכונת שטיפה :

1. להקפיד לעבוד עם חומרים לא מקציפים או שימוש במונע (אנטי) קצף במיכל המים המלוכלכים.

2. בגמר העבודה חובה לנקות את מיכל מים מלוכלכים, מגב ומברשות.

3. הקפד על ניקוי מסננים, נשמים וצינורות שאיבה.

4. ניקוי חיצוני וכללי של המכונה.

5. בדוק שלמות החלקים, גומיות וגלגלים.

הוראות הפעלה והחזקה למכונות שטיפה דגם RA 431 מצבר וחשמל תוצרת CLEANFIX שווייץ


1. בעת עבודת המכונה יש לעבוד עם חומרים לא מקציפים או שימוש
במונע קצף במיכל המים המלוכלכים.

2. בגמר העבודה יש לנקות: מיכל מים מלוכלכים, מגב ומברשות.

3. הקפד על ניקוי מסננים, נשמים וצינורות שאיבה.

4. ניקוי חיצוני וכללי של המכונה.

5. בדוק שלמות החלקים, גומיות וגלגלים.

6. בדוק תקינות המצברים, נעלי כבל ומילוי מים מזוקקים (במצברי חומצה בלבד) לאחר גמר הטעינה בלבד.

הוראות הפעלה למכונת שטיפה דגם 431RA
תוצרת CLEANFIX שוויץ

הוראות הפעלה אלה נכתבו עבור מפעיל המכונה
1. עליך להכיר את המרכיבים, פרטי הוראות הבטיחות וההפעלה, התחזוקה וההמלצות המפורטים בהוראות אלה.
2. היכרות זו תאפשר לך ביצוע, שימוש, תחזוקה ובטיחות של המכונה בצורה הטובה ביותר ותאפשר לך לשמור את המכונה ברמה מושלמת לכל אורך חייה.
3. היצרן אינו נוטל כל אחריות על נזקים שנגרמו לאדם או לרכוש עקב שימוש לא מתאים במכונה.

1. כללי בטיחות
לביטחונך האישי
לפני השימוש במכונה קרא את ההוראות ביסודיות. על הוראות ההפעלה להיות תמיד נגישות למפעיל. רק אנשים שעברו הדרכה מלאה והוסמכו לכך יכולים להפעיל את מכונת השטיפה.
אזהרה! מכונת השטיפה אינה מתאימה לניקוי משטחים מכל סוג של אבק או חומר דליק, רעיל, מאכל או יוצר גירוי שמהווים מפגע בריאותי. לעולם אל תיסע מעל מדרגות!
זהירות!
לעולם אל תיסע מעל כבלי חשמל! סכנת התחשמלות!
לעולם אל תניח חפצים מתכתיים על המצברים! סכנת התחשמלות! (דגם430B RA)

כללי
השימוש במכונת השטיפה הוא בכפוף לחוקי המדינה.בנוסף להוראות ההפעלה ולחוקי הבטיחות בעבודה של המדינה אנו ממליצים גם לכבד את כללי הבטיחות הלא כתובים. השימוש במכונת השטיפה על כבישים ציבוריים, שבילים וכל משטח ציבורי אחר, אסור.

הפעלה נכונה
• כל מכונות השטיפה מיועדות לניקוי רטוב של משטחים עמידים למים בתוך בניינים.
• כל שימוש אחר נחשב כלא נכון. היצרן אינו מקבל עליו אחריות לנזקים עקב שימוש לא נכון של מכונת השטיפה. האחריות לנזקים עקב שימוש לא נכון מוטלת בלעדית על המשתמש.
• כיבוד הוראות ההפעלה, התחזוקה והתיקון גם הוא חלק חשוב של התפעול הנכון.
• חובה לציית לתקנות למניעת תאונות עבודה כמו גם לתקנות הידועות האחרות לשמירת הבריאות והבטיחות במהלך ההפעלה.
• כל שינוי לא מוסמך במכונת השטיפה, יגרום לסירוב היצרן לכבד כל אחריות שהיא למכונה או לנזקים שעלולים להיגרם עקב השינויים הלא מוסמכים.
• בדוק את התאמת שטחי הרצפה לשטיפה במכונה, לפני השימוש במכונה.
• בדוק שהגלגלים אינם גורמים נזק למשטחי פלסטיק, במיוחד באולמות ספורט.
• במקרה של שימוש לא נכון במכונה היצרן לא יקבל עליו כל צורה של אחריות.

אחריות על המוצר
על מפעיל המכונה לדעת שיש להשתמש במכונת השטיפה אך ורק בהתאם להוראות ההפעלה. כל הפעלה לא נאותה של מכונת השטיפה תהיה תוך סיכון ובאחריות המפעיל בלבד. במקרה כזה היצרן יסרב לכל צורה של אחריות.

מקורות לסכנה
• אל תפעיל את המברשות כאשר המכונה אינה בתנועה היות וזה עלול לגרום לנזק למשטח אותו מנקים.
• יש לנקוט זהירות כאשר נוהגים את המכונה על פני סף הדלת או בליטות בכניסה היות ועלול להיגרם נזק למברשות, גלגלים ולמגב. מומלץ להרים את המברשות והמגב.
• כאשר מסיעים את המכונה במעליות, יש לכבד את הוראות הבטיחות שלהן כמו גם את העומס המרבי המותר של המעלית.

מקום העבודה של המפעיל הוא מאחורי ידית ההיגוי של המכונה.

צוות שרות מוסמך
את מכונת השטיפה יכולים לתחזק רק מומחים מוסמכים שעברו הדרכה מלאה לגבי התחזוקה של מכונת השטיפה.

חומרי ניקוי
• אנא וודא תמיד את השימוש הנכון ואמצעי הבטיחות כפי שהם מפורטים על תווית היצרן. אם יש צורך, לבש ביגוד מתאים והשתמש במשקפי בטיחות.
• השתמש רק בחומרי ניקוי עם הקצפה נמוכה, שאינם דליקים ואינם מכילים מרכיבים מסוכנים.

אנו מדגישים את הסכנה שבשימוש בחומרי ניקוי דליקים, רעילים, מסוכנים ונפיצים.

טעינת מצברים (דגם RA431B)
• אנא מלא אחר תקנות הבטיחות ומניעת התאונות המתייחסות לטיפול ולהתקנת מצברים.
• ודא שהוראות הטיפול במצברים של יצרן המצברים והוראות ההפעלה נמצאות. חובה לקיים הוראה זו.
• לפני טעינה, בדוק את כבל המצבר ואת כבל המטען והחלף אותם אם יש צורך.
• אסור לעשן כאשר טוענים את המצברים.
• המנע מלהבות גלויות ניצוצות עפים וחפצים זוהרים.
• אנא ודא שהחדר מאוורר היטב. במהלך טעינת המצברים נוצר גז רעיל ונפיץ מאוד.
• יש לפתוח ולאוורר כל חלל כיסוי מכסה וכד' בהם עלול להצטבר הגז הנפיץ.
• פתח את מיכל המים המלוכלכים.
• ציוד כיבוי אש חייב להיות נגיש בקלות.
• האכילה והשתייה אסורים בחדרים בהם מתרחשת טעינת מצברים.
• רחץ את ידיך ביסודיות מיד לאחר עבודה על המצברים.
• אל תיגע ואל תשפוך את חומצת המצבר.
• אין להניח חפצי מתכת על המצברים. סכנת קצר או שריפה!

הפעלה ראשונה
• עם אספקת מכונה זו תינתן בדרך כלל הדרכה מלאה ע"י הנציג של חברת סיגמא.
• במקרה שההדרכה לא ניתנה, הבעלים של המכונה אחראי להדרכה של אנשיו.

2. יישום

סוג הרצפה חומרי ניקוי או טיפוח מברשות קרצוף/סקוץ
ניקוי עמוק של משטחי רצפה לא רגישים ניקוי בסיסי, ניקוי עמוק SIGMA-2000 מברשת ניילון, מברשות ניילון סיליקון או סקוץ שחור
ניקוי יום יומי של משטחי רצפה שאינם עמידים לשריטות ניקוי רצפה, ניקוי לשמירה, מסיר שמן ושומן SIGMA-2000 מברשת ניילון, סקוץ אדום
ניקוי תחזוקתי יום יומי, רצפות עם לכלוך רגיל ניקוי רצפה, ניקוי מבושם SIGMA-3000 מברשת ניילון, סקוץ אדום

אזהרה: הטמפרטורה המקסימלית עבור המים וחומר הניקוי – 60 מעלות צלזיוס!

3. תיאור המכונה

A. מבט כללי
1. אמצעי בקרה/ידית
2. מיכל מים מלוכלכים
3. מיכל מים נקיים
4. בית מברשת
5. גלגל הנעה
6. מגב

B. אמצעי בקרה
1. מתג מנוע שאיבה
1. ידיות מתג מברשת
2. כפתור בטיחות למתג מברשת
3. מתג ברז מים נקיים

C. מיכל מים נקיים ומלוכלכים
1. מיכל מים נקיים
2. מיכל מים מלוכלכים
3. מסנן אוויר לצינור השאיבה – חל איסור על התזת מים על הנשם

D. החלפת מברשת
1. חיבור לאבזרים
2. מברשת

E. מבט מאחור
1. מגב
2. ידית נעילה למגב – לתושבת מגב
3. ידית כוכב להחלפת גומיות מגב
4. בורג להתאמת זווית המגב
5. ידית להרמת מגב
6. צינור הורקת מים מלוכלכים
7. צינור מחבר – יניקה – מגב
8. ברז וויסות זרימת מים נקיים
9. מסנן מים נקיים
10. ברז להוצאת מים נקיים

F. למכונה דגם B430RA – מצברים
1. נורית אזהרה למצב טעינת מצברים
2. תפס נעילה
3. מתג הגנת מנוע מברשת

4. יתרונות
• מכונת שטיפה ידידותית למשתמש
• מיכל מים נקיים ומלוכלכים קל לריקון
• סידור אמצעי בקרה בפריסה ברורה
• ידית דחיפה נוחה לשימוש
• החלפה מהירה של מברשת או מחזיק הסקוץ עם נעילה נוחה
• הורדה מהירה של המגב שניתנת להתאמה כדי להבטיח איסוף מושלם אפילו בחריצי רצפת אריחים
• זווית המגב ניתנת להתאמה כדי לאפשר ביצוע שאיבה מושלם עם סוגים שונים של רצפות
• גישה קלה לתחזוקה ותיקונים.

5. הכנות לשימוש במכונה/הפעלה
הכנות לעבודה בתלות בסוג ההפעלה המכונה חייבת להיות מצוידת במברשות הנכונות או מחזיקי הסקוץ ובסקוצים.
• הכנס את המגב (E1) לתוך המחזיק.
• קבע את המגב בעזרת שתי ידיות הנעילה(E2).
• חבר את הצינור (E7) בין המגב ומיכל המים.
• הורד את המגב עם ידית (E5).

לאמצעי הבקרה יש סמלים ברורים המראים את הפעולה עליה הם שולטים.

• מלא את מיכל התמיסה הנקייה עם מים וחומר הניקוי הנדרש למשימה הספציפית (שיעורי דילול יופיעו על תווית חומר הניקוי). יכולת הקיבול המקסימלית של מיכל המים הנקיים היא 35 ליטרים.
• קבע את קצב זרימת התמיסה בעזרת כפתור (E8) (מומלץ מצב 1-2 )

הפעלה
הפעל את היישומים השונים בסדר הבא באמצעות לחיצה על מתגים:

1. מתג ברז מים (B4)
2. מתג מנוע שאיבה (B1)
3. לחץ על הכפתור לשחרור מנוע המברשת (B3). אחרי כן משוך את שתי ידיות הפעלת המברשת (B2).

הפעל במשך 3 עד 5 המטרים הראשונים כדי לבדוק את זרימת המים כמו גם את המברשות או הסקוצים שנבחרו וכדי לוודא שהם עונים על הדרישות על מנת לנקות את הרצפה כראוי.
בו בזמן בדוק את ביצועי השאיבה. אם יש צורך התאם את הזווית באמצעות הבורג להתאמת הזווית של המגב(E3).

מידע חשוב
• במקרה של קצף במיכל החומר הנשאב הוסף אנטי קצף כדי למנוע כניסת קצף למנוע השאיבה – חדירת קצף ומים הורסת ומקצרת את חיי המנוע.
• חדירת מים מהפעולה הנ"ל אינה מכוסה באחריות היצרן.

וודא שיוצאים מספיק מים בזמן הפעלת המברשות או הסקוצים היות ואסור להפעיל אותם יבשים.

דגם RA431B
כאשר נורית האזהרה של המצברים(F4) נדלקת, המצברים במצב של חוסר טעינה והמכונה תכבה תוך כ 3 דקות. יש לאסוף את שארית המים ולכבות את המכונה. יש לטעון את המצברים.

6. טעינת המצברים דגם RA431B
– הטה את מיכל המים המלוכלכים כלפי מעלה.
– נתק את הכבל של המצברים.
– חבר את הכבל של המצברים למטען.
– חבר את המטען למקור חשמל והפעל.

7. התקנה והוצאה של מברשת או מחזיק סקוץ

הטה את המכונה אחורנית ( D) כדי להרים את המברשת או הסקוץ לגמרי מן הרצפה.
הפעל את מתג הפעלת המברשת (B2) במהירות כך שהמברשת תסתובב ותשתחרר מן המכונה.
כדי להתקין חזרה את המברשת או הסקוץ, מקם את הפריט הרצוי לפני המכונה והטה את המכונה אחורנית. הזז אותה קדימה עד שהמכונה תהיה מעל מרכז המברשת, הנמך את המכונה בעדינות ובו זמנית הפעל את מנוע הפעלת המברשת (B2). המברשת תתמקם ותנעל במקום מוכנה לשימוש.

8. סיום עבודת הניקיון

• הרם את המגב בעזרת הידית (E5).
• הטה את המכונה אחורנית (D).
• הסר את המברשת או את מחזיק הסקוץ ושטוף אותם ביסודיות במים נקיים.
• שטוף את מיכל המים המלוכלכים במים נקיים.
• נקה מתחת למכונה בעזרת מטלית לחה.
• נקה את כל המכונה בעזרת מטלית לחה.
• הסר את המגב ונקה אותו ביסודיות.

9. תחזוקה

אם תתחזק את המכונה כראוי היא תישאר במצב עבודה טוב למשך זמן רב. בדוק באופן סדיר את המכונה לבלאי ושחיקה.

חשוב:
• בדוק באופן סדיר את גומיות המגב.
• אסור לנקות את המכונה בניקוי קיטור בלחץ גבוה.
• יש להשתמש רק בחלפים מקוריים לשירות ותיקון המכונה.
• לפני תיקון המכונה נתק חיבורים לחשמל ו/או לכל מטען או מצבר המחובר למכונה.
• רק נציג שירות מוסמך רשאי לבצע תיקונים או כל סוג של שירות במכונה.

10. תקלות/איתור תקלות
זהירות!
לפני עבודה על המכונה נתק את הכבל הראשי!
אזהרה!
בצע רק את התיקונים והתחזוקה המוזכרים בהוראות הפעלה אלה.
השאר את השירות והתיקונים, במיוחד תיקונים של מרכיבים חשמליים, לנציגי השירות המוסמכים של היצרן.
העצות הבאות יסייעו לך לאתר תקלות ולפתור אותן:

תקלה סיבה פתרון
מכונה אינה עובדת • מגעים אינם מחוברים
• הפיוזים או מפסק הבטיחות קפצו

• אין חשמל • חבר מגע
• בדוק והחלף פיוזים או מפסק בטיחות מנוע
• בדוק מגעים
ביצועי ניקיון גרועים • מברשת או סקוץ בלויים

• שימוש בחומר ניקוי לא מתאים • החלף מברשת או סקוץ
• החלף חומר ניקוי
עוצמת שאיבה חלשה • מגב סתום
• צינור שאיבה אינו מורכב כראוי
• מכסה מיכל אינו ממוקם היטב או איטום מכסה המיכל נפגע
• מסנן האויר בצינור השאיבה (C3) מלוכלך
• מכסה של צינור ריקון מים מלוכלכים(E6) אינו מהודק היטב או שהאיטום ניזוק • הסר לכלוך מהמגב
• חבר צינור כראוי

• מקם את מכסה המיכל כראוי או החלף איטום
• נקה מסנן אויר

• בדוק שמכסה צינור הורקת מים מלוכלכים מתאים במדויק או החלף איטום
שאיבה לא נקיה של המגב • גומיות המגב מלוכלכות או שחוקות
• זווית המגב אינה מדוייקת • נקה את גומיות המגב או החלף אותן
• תקן את הזוית באמצעות סיבוב כפתור ההברגה (E4)
זרימת מים לא מספקת או אין אספקת מים למברשת או לסקוץ • צינור סתום • שטוף את מיכל המים הנקיים ואת הצינורות המובילים למברשת או לסקוץ
• נקה את מסנן המים הנקיים במיכל

11. ניקוי מסנן המים הנקיים (E9)

כאשר מסנן המים הנקיים (E9) סתום, פתח את הברגת המכסה השקוף. הסר את המסנן בעדינות ונקה עם מים נקיים. החזר את המסנן חזרה למקומו, הברג את המכסה והדק אותו לבית המסנן.
זהירות לפני הסרת המכסה של מסנן המים הנקיים ודא שברז כיוון המים (E8) נמצא במצב "0". לעולם אל תגרום לנזק למסנן.

12. אחסון

כאשר המכונה אינה בשימוש יש לאחסן אותה במקום יבש בתנאים רגילים ולעולם לא מתחת ל 0 מעלות צלזיוס .
תמיד ודא שהמגב מורם מהרצפה וששני המיכלים ריקים. במקרה של אחסון לתקופות ארוכות של המכונה, הסר את המברשת או מחזיק הסקוץ מן המכונה. ודא גם שמיכל המים הנקיים ריק על ידי פתיחת הברז לריקון מים נקיים (E10).

13. הובלה

זהירות:
כאשר מובילים את המכונה מעל מדרגות או סף כניסה יש להרים את המכונה באמצעות אחיזה בידית ההיגוי ובבית המברשות

אספקת שואבי DU-PUY לתעשיית מטוסים

מכונות פולישסוגים
1. דיסק יחיד (one disk)
2. 3 מברשות1. דיסק יחיד (one disk)1.1. מהירות איטית 200-150 סל"ד (RPM), מיועדת לפוליש, ניקוי שטיחים ווקס קריסטלי.
בדרך כלל המכונה כבדה, קיימים דגמים עם תוספת משקל. מתאימה לניקוי שטיח בשיטה
(מונעת) חצי יבשה עם כריות.1.2. מהירות בינונית 400-250 סל"ד (RPM), מיועדת לפוליש עם סקוטש או מברשת.1.3. מהירות גבוהה 1200-400 סל"ד (RPM) מיועדת להברקת רצפה קשה, שיש, מרצפות ו PVC .

2. 3 מברשות

2.1. מהירות המכונה מחולקת ל 3 רמות ראה סעיפים 1.1-1.3 .

2.2. יתרון: ניתן לבצע הברשה משני כיווני הרצפה או הסיב של השטיח.

2.3. חסרון: גדולה, קשה לתמרון במקומות צרים, מסורבלת, אינה מתאימה לניקוי שטיח בשיטה
(מונעת) חצי יבשה עם כריות.

אביזרים נלווים

1. מברשת / 3 מברשות.
2. מחזיק סקוטש / 3 מחזיקי סקוטש.
3. מיכל.
4. מחולל קצף – לשיטת עבודה מסוימת בניקוי שטיחים (אינו מומלץ)

סיגמא ישראל מעבירה לחברות הדרכה והשתלמות מקצועית בנושא המשרד הנקי

קורסים והשתלמויות לחברות בתחום ניקוי מקצועי של רצפות, שטיחים וריפודים.

הדרכות מקצועיות הכוללת כ-8 שעות לימוד וספרות מקצועית

ניתן להירשם במזכירות החברה .
לתיאום מפגש ותשלום צור קשר בטלפון 04-6228688 או בדואר אלקטרוני info@sigmaisl.com

1. נושאים
1.1. זיהוי סוגי סיבים
1.2. סוגי שטיחים
1.3. מבנה השטיח
2. נושאים
2.1. מבדק יציבות צבע
2.2. מונחים טכניים – ביטויים
2.3. שרטוט זיהוי
2.4. הסרת כתמים
3. נושאים
3.1. חומרים להסרת כתמים
3.2. אלפון סוגי כתמים
3.3. שיטות ניקוי – הכנות
4. נושאים
4.1. דרכי ניקוי
4.2. חומרים ל 9 דרכי ניקוי
4.3. תמיסות אלטרנטיביות
5. עבודה מעשית- הדגמה
6. טיפול ואיטום ע"י סילרים
7. קרצוף וסוגי סקוצים לניקוי יסודי
8. הברקה קריסטלית
9. ווקס ל- PVC
10. ווקס אנטי סטטי
11. חידוש ווקס ל PVC ב Hi speed
12. ניקוי אבן חול.
13. פרקט עץ
13.1. ניקוי אבק.
13.2. ניקוי לכלוך.
14. הסרת גרפיטי מקירות

סיגמא ישראל מעבירה לחברות הדרכה והשתלמות מקצועית 

Wishlist 0
Continue Shopping
דילוג לתוכן